Filtr
× Filtry
Filtry
 • Kategorie (Dámské)
 • Stav
 • Označit
 • Sortiment
 • Velikost
 • Pohlaví
 • Barva
 • Kapsa
 • Podvazky
 • Vložka na kolo
 • Délka nohy
 • Typ vložky na kolo

Dámské cyklistické kraťasy

Při výběru dámských cyklistických šortek bychom měli mít na paměti především jejich kvalitu. Je to to, co určuje pohodlí a bezpečnost jízdy a pomáhá vyhnout se bolesti po delším tréninku. Dobré dámské cyklistické kraťasy by měly být z materiálu, který je prodyšný a odvádí pot. Nejlepší je volit modely střižené alespoň z pár prvků, protože ty perfektně padnou na postavu a poskytují skvělý komfort při pohybu. Za pozornost stojí i to, jak byly jednotlivé části materiálu spojeny. Nejpohodlnější jsou dámské cyklistické kraťasy vyrobené z mnoha panelů, které zaručí dokonalé přizpůsobení tělu.

Dámské cyklistické kraťasy – co stojí za to zkontrolovat?

Při výběru dámských cyklistických kraťasů se kromě látky a švů vyplatí zkontrolovat v nich i vložku. Může být vyroben z různých materiálů, včetně pěnového gelu nebo houby. Jeho úkolem je tlumit nárazy a předcházet bolesti po delším tréninku. Každý z materiálů poskytuje ochranu těla, ale stojí za to vědět, že dámské cyklistické kraťasy s gelovou vložkou mají navíc výhodu. Stélka v šortkách by však měla být dobře profilovaná, aby byla zajištěna plná volnost pohybu při cvičení.

V dámských cyklistických šortkách záleží také na dojezdu

Další věci, které mají v případě dámských cyklistických šortek velký význam, jsou barva a povrchová úprava. Barva kraťasů nemá pouze estetický význam – má také velký vliv na bezpečnost jízdy. Většina modelů má černou základní barvu, ale některé jsou obohaceny o vsadky s výraznějšími barvami. Nemá cenu se jich vzdát, fungují totiž jako odrazky, které nám mohou zachránit život při jízdě v noci nebo za špatných povětrnostních podmínek. Když píšeme o úpravě, máme na mysli silikonové vsadky na konci nohavic na jejich vnější straně. K čemu slouží? Silikon je navržen tak, aby držel kraťasy ve fixní poloze a zabránil jejich vyhrnování, díky čemuž rolování oblečení nenarušuje komfort jízdy.

Dámské cyklistické šortky - jak si vybrat mezi různými modely?

Konečnou volbu kraťasů by měly ovlivnit i povětrnostní podmínky, ve kterých je plánujeme používat. Na léto se doporučují modely s krátkými nohami, tenké a vzdušné. Vyplatí se hledat dámské cyklistické kraťasy vyrobené z kvalitních materiálů, protože jen ty zajistí dostatečné proudění vzduchu. Na podzimní a zimní cesty jsou však nejlepší dlouhé kalhoty, které poskytují ochranu před větrem, deštěm a nízkými teplotami. Je dobré zvolit zateplený model, který zároveň poskytne ochranu před nízkými teplotami.

Dejte si volnost při tréninku

Cenové rozpětí dámských cyklistických kraťasů je obrovské. Nejlevnější modely se dají pořídit za několik desítek zlotých, ale nevyplatí se šetřit na úkor kvality. Rozdíl mezi profi kraťasy a levnější náhradou pocítíme již po prvním tréninku. Výrobky jsou sice vzhledově podobné, ale mají zcela odlišné vlastnosti. Kvalitní dámské cyklistické kraťasy jsou vyrobeny z materiálů speciálně navržených pro sportovní oblečení. Velmi dobře se přizpůsobí tělu, nijak neomezují v pohybu, umožňují pokožce volně dýchat a zabraňují vzlínání zápachu. Mají také dobře profilovanou stélku, která zajišťuje pohodlí i na hrbolaté silnici a nezpůsobuje oděrky kůže. Správně navržený střih zajišťuje největší pohodlí v konkrétní cyklistické pozici.

Kupte si dámské cyklistické kraťasy na mikesport.cz

Výběrem dámských cyklistických kraťasů z naší nabídky si můžete být jisti, že kupujete vysoce kvalitní výrobek. V našem internetovém obchodě jsou vybrané modely od nejlepších výrobců, které zajišťují volné proudění vzduchu a zabraňují tak nadměrnému pocení. Vypadají skvěle i po mnoha trénincích. Skvěle se hodí k dalším prvkům sportovního oblečení, jako je cyklistický dres nebo speciální cyklistické rukavice.číst dál kolaps