Obchod není aktivní a není možné provádět objednávky. ×
Filtr
× Filtry
Filtry
 • Kategorie (Cyklistické kalhoty)
 • Stav
 • Označit
 • Sortiment
 • Velikost
 • Pohlaví
 • Barva
 • Kapsa
 • Podvazky
 • Vložka na kolo
 • Materiál
 • Voděodolný
 • Větruvzdorné
 • Móda
 • Typ vložky na kolo

Cyklistické kalhoty pro ženy i muže

Při kompletaci cyklistického oblečení věnujte zvláštní pozornost cyklistickým kalhotám. Obyčejné šortky nebudou dobrou volbou, pokud plánujete vytrvalostní trénink nebo jednodenní výlet mimo město. Investice do cyklistických kalhot s měkkou stélkou vám umožní užít si jízdu a rozloučit se s jakýmikoli bolestivými onemocněními. V závislosti na ročním období nabízíme cyklistické kalhoty, dlouhé nebo krátké se šlemi, které snižují problém uklouznutí a udržují oblečení na správném místě. 

Nabízíme dámské cyklistické kalhoty pro každé roční období - v létě vzdušné a v zimě zateplené. Některé modely jsou navíc vybaveny dámskými gelovými vložkami, což dále zvyšuje komfort jízdy. Postarali jsme se o zajímavý design, a proto jsou dámské cyklistické kalhoty produkty renomovaných značek, které se postaraly o pečlivé šití a konečnou úpravu oblečení.

Kromě dámské kolekce máme také pánské cyklistické kalhoty ideální pro celoroční amatérský a soutěžní trénink. Mezi nimi najdete izolované, vodotěsné, vybavené, volné a vyztužené modely. Taková široká škála produktů vám umožní vybrat si módní pánské cyklistické kalhoty, které poskytují ten správný tepelný komfort. Pokud jste cyklista, pro kterého je důležitý výkon a pohodlí, splní naše cyklistické oblečení vaše očekávání na delších i kratších trasách.

Cyklistické kalhoty na podzim a zimu

Cyklistické kalhoty jsou vyrobeny z vysoce elastických materiálů, aby přilnuly k tělu a minimalizovaly odpor vzduchu při jízdě. Vyplatí se však věnovat pozornost tomu, zda tento materiál dobře odvádí teplo a zároveň propouští vzduch. Tyto vlastnosti mají pouze vysoce kvalitní látky, které jsou nezbytné pro pohodlí i zdraví.

Když je venku horko, většinou volíme cyklistické kraťasy, ale v zimě a na podzim, kdy teploty výrazně klesají, je lepší zvolit dlouhé cyklistické kalhoty. Když jsou tyče teploměru nad nulou, postačí běžné zateplené cyklistické kalhoty. Poskytují skvělou ochranu před chladem, ale zároveň jsou tak tenké, že se při intenzivním cvičení nepřehřívají. Při nízkých teplotách je nejlepší volit modely s přídavnou membránou, která chrání před větrem a vlhkostí – díky tomu se ani ve velmi chladných dnech nemusíme bát omrzlin nebo nachlazení.

Cyklistické dlouhé kalhoty – jaké existují typy?

Dlouhé cyklistické kalhoty, stejně jako krátké, jsou dostupné ve dvou základních verzích: se šlemi a bez nich. Výhodou první verze je, že podvazky pomáhají udržet kalhoty ve správné poloze po celou dobu tréninku a zabraňují jejich klouzání.

Kalhoty bez šle se naopak snáze svlékají, což z nich dělá pro některé cyklisty pohodlnější variantu. Kromě toho máme na výběr také kalhoty se silikonovým lemem na vnitřní straně nebo bez něj. Vyplatí se však volit modely se silikonem, protože ten má důležitou funkci, totiž zabraňuje vytahování a rolování oblečení a tím tření.

Cyklistické kalhoty s vložkou

Každé cyklistické kalhoty by měly být vybaveny dobře profilovanou vložkou tlumící nárazy. Takové vložky jsou někdy vyrobeny z pěny nebo gelové vrstvy kombinované s vnějším materiálem (mikrovlákno nebo umělá jelenice). Nejlépe však fungují gelové vycpávky do cyklistických kalhot, protože jsou nejen pohodlné, ale také nejúčinnější při jízdě přes nerovnosti. Navíc mají bakteriostatické vlastnosti a zabraňují nepříjemnému zápachu, který by se mohl objevit po propocení trenýrek. Vložky se dají různě profilovat, a tak se někdy vyplatí vyzkoušet několik modelů cyklistických kalhot, abychom našli ty, které nám dokonale vyhovují.

Barvy cyklistických kalhot na zimu

Nejčastěji jsou cyklistické kalhoty černé a některé z nich mají další barevné vložky. Jejich role není pouze dekorativní – fungují jako odrazky, které zvyšují naši viditelnost na silnici. Proto cyklistům, kteří často cestují po silnici, doporučujeme zejména takové modely s prvky v živých barvách. Jsou užitečné zejména v podzimním a zimním období, kdy se rychle stmívá a přes den bývají nepříznivé povětrnostní podmínky omezující viditelnost.

Nejlepší cyklistické kalhoty pro profesionály i amatéry

V naší nabídce jsou kvalitní cyklistické kalhoty pro ženy i muže, které se osvědčí bez ohledu na úroveň tréninkové pokročilosti. Jsou perfektní jak pro ty, kteří své dobrodružství s cyklistikou teprve začínají, tak pro sportovce, kteří pravidelně trénují pokročilé. Všechny modely jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, odolných proti oděru nebo roztržení. I po opakovaném praní si zachovávají své vlastnosti a dobře vypadají, díky čemuž může jeden nákup sloužit i roky.

číst dál kolaps