Filtr
× Filtry
Filtry
 • Kategorie (Podložky a chrániče)
 • Stav
 • Označit
 • Sortiment
 • Velikost
 • Pohlaví
 • Barva
 • Vložka na kolo
 • Délka nohy
 • Typ vložky na kolo
 • Věková skupina

Chrániče na kolo – proč se vyplatí mít je ve výbavě?

Provozování extrémních sportů je neodmyslitelně spojeno s rizikem vážných zranění a poškození určitých částí těla. Z tohoto důvodu by milovníci tohoto druhu aktivity měli mít ve výbavě kvalitní chrániče na kolo . Naše úroveň zabezpečení přímo vyplývá z toho, jak se chráníme. Při jízdě na dvoukolce se situace může velmi dynamicky měnit a správně zvolené ochranné prvky nám často mohou zachránit život a zdraví. Klouby jsou zvláště citlivé na zranění, zejména loketní, kotníkové, kyčelní a ramenní klouby. Pozor si dejte také na zápěstí a kolena. Dobrý cyklistický chránič odstraní nebo alespoň omezí následky pádu.

Jaké chrániče jízdních kol najdete v naší nabídce?

Sortiment zahrnuje různé typy chráničů určené jak pro dospělé, tak pro děti, které často jezdí s rodiči. Většina těchto typů výrobků je vyrobena z pružných a měkkých materiálů, které při kontaktu s povrchem při pádu ztvrdnou. Díky tomu se chrániče na kolo pohodlně používají a nijak neovlivňují samotnou jízdu. Díky tomu jsou perfektní na krátké i delší vyjížďky. Další důležitou výhodou je dobrá prodyšnost. To je zvláště důležité, pokud chcete investovat do brnění, tedy chrániče těla. Vnitřní ochranné prvky zůstávají pevně na svém místě, což se promítá do úplné svobody pohybu. Jaké MTB chrániče najdete v této kategorii?

Ochrana kolen

Tyto typy produktů chrání před nárazy úrovně 1. Jejich velkou výhodou je snadné nazouvání a hladké klouzání. Vnější vrstva vykazuje zvýšenou odolnost proti oděru a vybavení s pružným silikonovým páskem zajišťuje, že chrániče zůstanou na svém místě. Jejich výhodou je také nízká hmotnost a flexibilita. Pro zlepšení kvality chlazení je v zadní části speciální síťka. Navíc existují chrániče kol s druhým stupněm ochrany. Osvědčí se jak při jízdě v terénu, tak při sjezdech.

Ochrana loktů

Loket je vystaven poškození v podobném nebo dokonce o něco větším rozsahu než koleno, protože přebírá část zátěže od volantu. V naší nabídce najdete kratší i delší verze chráničů, aby si je každý mohl upravit podle svých preferencí. Použití speciální pružné pěny znamená, že nijak neomezují v pohybu. Jejich výhodou je také vysoká pevnost a zvýšená odolnost proti praskání i při častých nárazech. Lehká, ale pevná konstrukce znamená, že nošení chráničů loktů nijak nesnižuje komfort jízdy. Nabízíme modely, které poskytují ochranu úrovně 1 a 2.

Ochrana těla

Účinná ochrana zad, zejména páteře, je klíčová pro všechny milovníky rychlé jízdy. Klasické brnění má podobu košile chránící jak záda, ramena, tak hruď. Modely s dlouhými rukávy navíc chrání lokty. Nabízíme MTB chrániče určené pro různá roční období. Všechny se vyznačují dobrou prodyšností a měkkým povrchem. K dispozici jsou také super lehké verze pro naprostou svobodu pohybu. Materiál, ze kterého jsou chrániče vyrobeny, se přizpůsobí tělu, tvrdne při nárazu a ohýbá se při jízdě.

Ochrana zápěstí

Do chráničů zápěstí mohou investovat i lidé, kterým záleží na ještě větší bezpečnosti při extrémních aktivitách. V praxi jsou tyto části těla vysoce vystaveny poškození během převrácení. Námi nabízené produkty se vyznačují štíhlým a dobře padnoucím designem, díky kterému je lze nosit jak pod rukavicemi, tak i samostatně. Tento typ cyklo chráničů má speciální panely, které zaručují dobrou cirkulaci vzduchu. Přítomnost ohebných výztužných desek vyrobených ze silného ABS plastu poskytuje dodatečnou podporu. Zveme vás také k seznámení s nabídkou cyklistických přileb , které jsou jedním z nejdůležitějších prvků ovlivňujících bezpečnost cyklisty.číst dál kolaps