Filtr
× Filtry
Filtry
 • Kategorie (Cyklistické kraťasy)
 • Stav
 • Označit
 • Sortiment
 • Velikost
 • Pohlaví
 • Barva
 • Kapsa
 • Podvazky
 • Vložka na kolo
 • Délka nohy
 • Typ vložky na kolo
 • Věková skupina

Jaké cyklistické kraťasy vybrat?

cyklistické oblečení většinou začínáme doplňovat cyklistickými šortkami jinak známými jako cyklistické šortky. Proč tento prvek jako cyklistické šortky? Pokud se vydáte na delší výlet na kole, obvykle vás po pár hodinách začne bolet zadek. Pak začnete hledat řešení, co dělat, abyste jeli, a naše čtyři písmena tolik nebolela? Když cestujete ve skupině přátel, obdržíte heslokoupit cyklistické šortky.

Ano, cyklistické šortky. Ale který si z tolika modelů vybrat?

Cyklistické šortky běžně známé jako cyklistické šortky nebo cyklistické šortky lze rozdělit do dvou typů

 • Typ 1 jsou cyklistické šortky s vycpávkou tam, kde je jejich střih těsný, přiléhají k tělu. Z elastického materiálu, lidově se říká, že šortky jsou z Lycry, no tak to je vyhrazený název pro materiál vyráběný značkou INVISTA. Švy v takových šortkách jsou ploché, což snižuje riziko tření. Vždy jsou vybaveny pohodlnou cyklistickou vložkou, nejdražší modely jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů dostupných na trhu. Přizpůsobený střih kraťasů, pružnost a prodyšnost, respektive vzdušnost, znamená pohodlí a plnou volnost pohybu a další vymoženosti jako nízká hmotnost je na vás prakticky nepocítíte, jsou lehké. U dražších modelů je všita lepší vložka, lepší vložka na kolo je zárukou ještě lepšího pohodlí při jízdě na kole na dlouhé vzdálenosti. Modely vyrobené z přiléhavého a na tělo padnoucího materiálu jsou k dispozici s šlemi nebo bez nich. Pro každodenní ježdění do práce nebo po městě se cyklistické kraťasy příliš nehodí. Jiné je to na dlouhé výlety na kole, pak se vám odvděčí vysokým komfortem.Pamatujte, že pod těsné cyklistické šortky NENOME spodní prádlo. Proč? Protože spodní prádlo způsobí oděrky, při jízdě se sroluje a vytváří nepohodlí.

 • Typ 2 jsou volné cyklistické šortky lidově známé jako cyklistické šortky. Kraťasy jsou volné cyklistické kraťasy, často z elastického materiálu, chrání před oděrkami, protože mají často vyztužený materiál pro mechanické poškození. Stejně jako těsné cyklistické šortky zaručují plnou volnost pohybu a pro lidi, kteří nemají rádi těsné šortky, budou perfektním řešením. Volné cyklistické šortky mohou mít vnitřní cyklistické šortky s vložkou nazývanou cyklistické boxerky. Takové cyklistické boxerky se dají vytáhnout, odepnout a použít jako sportovní kraťasy nejen na kolo. Cyklistické šortky se osvědčí nejen na horských výletech, ale i na každodenní cyklistiku.


Jaké jsou nejdůležitější vlastnosti dobrých cyklistických šortek?

Zde jsou některé z nejdůležitějších vlastností dobrých cyklistických šortek:

 1. Pohodlí – dobré cyklistické kraťasy by měly být z měkkého a pružného materiálu, který poskytuje svalům dostatečnou oporu, a zároveň neomezuje v pohybu.

 2. Prodyšnost - nejlepší cyklistické šortky jsou vyrobeny z prodyšných materiálů, což umožňuje udržovat správnou tělesnou teplotu a vyhnout se nadměrnému pocení.

 3. Vysoce kvalitní materiály – cyklistické kraťasy by měly být vyrobeny z odolných materiálů, které jsou odolné proti oděru a poškození.

 4. Anatomický tvar - dobrý tvar cyklistických kraťasů by se měl přizpůsobit tvaru těla a poskytovat svalům dostatečnou oporu.

 5. Pohodlné šle – šle v cyklistických šortkách by měly být pohodlné a neomezovat v pohybu a zároveň poskytovat dostatečnou oporu zádům.

 6. Pohodlná cyklistická vložka - dobré cyklistické šortky by měly být vybaveny pohodlnou cyklistickou vložkou, která zabraňuje tření a poskytuje dodatečnou podporu a také vysoký komfort na dlouhé vzdálenosti.

Sluší se připomenout, že při výběru cyklistických kraťasů byste se měli řídit nejen cenou, ale především jejich funkčností a kvalitou.

Jaké cyklistické šortky s šlemi nebo bez nich?

 1. Cyklistické šortky s podvazky

  Kraťasy s náprsenkou, známé také jako náprsní šortky, jsou jednou z nejoblíbenějších variant mezi cyklisty, zejména těmi profesionálními. Tyto šortky se vyznačují krátkou nohavicí a přítomností šle, tedy elastického pásku, který vede přes rameno a spojuje se vzadu. Podvazky zabraňují vyklouznutí kraťasů z místa a zajistí lepší přizpůsobení tělu. Šortky s podvazky jsou navíc pohodlnější než ty bez podvazků, protože nestlačují pas a neomezují v pohybu.
 2. Cyklistické šortky bez podvazků

  Šortky bez šle, nazývané také šortky, jsou oblíbené mezi amatérskými cyklisty. Vyznačují se krátkou nohou, ale nemají elastický pás spojující paži. Bez podvazků šortky drží pouze v pase. Jejich výhodou je bezesporu větší volnost pohybu a lehčí konstrukce.

Cyklistické šortky s podvazky – proč?

Profesionální cyklistické šortky, jsou ty, které jsou vybaveny elastickými šlemi. Podvazky v cyklistických šortkách jsou obvykle vyrobeny z pružného síťovaného materiálu. Mesh je síťovina, materiál se síťovanou strukturou, zajišťuje dokonalé padnutí a zaručuje vysokou prodyšnost, což je důležité při vysokých teplotách.

Podvazky brání sklouznutí cyklistických šortek za jízdy je nemusíte každou chvíli vytahovat, v pase se nemačkají, protože nemají elastický pas. Dámské cyklistické šortky se šlemi mají ve šlech speciální přezku, kterou lze odepnout, což usnadňuje svlékání takových cyklistických šortek, když ženy potřebují jít. Chlapi mají snazší úkol, protože jim stačí stáhnout přední díl kraťasů.

Dražší modely cyklistických šortek mají elastické široké silikonové lemy jako zakončení nohou. Levnější modely jsou navíc vybaveny silikonovým lemem, který bývá všitý z vnitřní strany nohy. V obou případech takové žebrování zabraňuje vyjíždění nohou při jízdě na kole.

Pohodlná stélka je klíčem k vysokému pohodlí. Nejdražší modely cyklistických kraťasů jsou vybaveny cyklistickými vložkami italské výroby, tedy pocházejí ze země, kde se vyrábějí nejlepší cyklistické vložky na světě, prakticky pro všechny přední výrobce cyklistického oblečení.

Dámské cyklistické kraťasy

Pro ženy najdeme v nabídce naší prodejny mikesport i ty profesionální dámské cyklistické šortky. Pamatujte, že mezi pánskými a dámskými cyklistickými kraťasy jsou dva důležité rozdíly.

 • Střih - šortky je typicky ženský, v případě verze bez rovnátek jejich stav je mnohem vyšší než u mužské verze. Verze rovnátka může mít přídavnou přezku pro usnadnění svlékání šortek. Také samotné šle v cyklistických šortkách jsou navrženy jinak, aniž by při jízdě příliš stlačovaly poprsí.

 • dámské cyklistické kraťasy mají speciálně navrženýdámská vložkaMá jiný tvar a anatomická struktura chrání nejcitlivější části ženského těla před oděrkami a přílišným tlakem.

Připomínáme, že pod dámské cyklistické kraťasy nenosíme spodní prádlo. Spodní prádlo se může kroutit a způsobit tření. Případně můžete nosit tanga, množství materiálu je tak malé, že by nemělo způsobit zvlnění materiálu.

Pánské cyklistické kraťasy

Amatéři si vyberouverze cyklistických kraťasů bez podvazků, vyberou ti, kteří znají téma cyklistického oblečení a vědí, co si vybrat, tedy ti, kteří jezdí hodně na kole a najezdí stovky či tisíce kilometrů měsíčněverze pánské cyklistické šortky s rovnátky. Bez ohledu na to, který z nich si vyberete, cyklistické šortky budou mít vložku, otázkou je pouze jakou? Bohužel jsou dražší cyklistické šortky s šlemi čím lepší materiály, tím lepší a pohodlnější cyklistická vložka, takže si rozmyslete, zda si chcete koupit levné cyklistické šortky, nebo se možná vyplatí přidat ještě 100 PLN a koupit si cyklistické šortky, které budete rádi používat? Pohodlná cyklistická vložka znamená vysoký jízdní komfort, ale především žádné oděrky, žádná bolestivá čtyři písmena po dlouhé cyklistické vzdálenosti.

Volné cyklistické kraťasy - jinak MTB kraťasy

Volné cyklistické kraťasy Byly vytvořeny především pro jízdu v drsném terénu, kde to běžní cyklisté z pružného materiálu už nezvládnou. Volné cyklistické kraťasy na kolo jsou většinou také z elastického materiálu, ale s vyztuženou strukturou pro mechanické poškození, jsou prodyšné, mají prvky zvyšující proudění vzduchu. Jak jsme psali výše, mohou a nemusí mít vnitřní cyklistické kraťasy s vsadkami, jinak známé jako cyklistické boxerky s vsadkami. Vlastně při absenci takových cykloboxerek můžeme klidně použít jakékoliv těsné cyklistické kraťasy. proč? Protože v takových cyklistických šortkách máme mnohem pohodlnější cyklistickou vložku než boxerky nebo vnitřní cyklistické kraťasy připevněné k MTB cyklistické šortky. Kraťasy velmi často volí lidé, kteří denně dojíždějí do práce na kole nebo prostě nemají rádi upnuté cyklistické oblečení. Ne většinou důležitou výhodou je fakt, že volné cyklistické oblečení nám usnadňuje splynutí s okolím. Zvláště důležité, když jedeme do města a nechceme nosit cyklistické oblečení z lycry.

Vložka na kolo – klíč k pohodlí

Nejlepší cyklistické vložky jsou vyrobeny v Itálii. Nejdražší modely cyklistických kraťasů jsou vždy vybaveny italskou cyklistickou podložkou.

Je gelová cyklistická vložka dobrá? Pokud vám záleží na vysokém pohodlí v cyklistických šortkách, hledejte vložku s vysokou hustotou pěny, nejlépe z více prvků, zcela bezešvou, jediný šev, který uvidíte, je spojení cyklistické vložky s kraťasy, které jsou trvale všité. Zapomeňte na vynálezy, kde se dá vyměnit samotná vložka, pokud by zaručovala vysoký komfort, využil by ji každý, zejména profesionální cyklistické skupiny. Tzn., že cyklistická vložka musí být bezešvá, mít svrchní materiál a strukturu příjemnou na dotek, vyrobena z kvalitní pěny o vysoké hustotě (taková pěna se pak při stlačení úplně nerozdrtí a zanechá místo), vložka musí být také pružná, aby se mohla přizpůsobit tělu postavy a důležité funkci perforace, tedy přídavných otvorů, které zvyšují proudění vzduchu, což snižuje riziko oděrek. Proč ne gel? Protože je gel tvrdý, časem mění tvar, nepropouští vzduch, samotná pěna v cyklistické vložce poskytuje mnohem lepší komfort než kombinace gelu a pěny.

Dokončovací cyklistické šortky

Cyklistické šortky mohou být navíc zakončeny reflexními prvky, které zlepšují viditelnost cyklisty při slabém osvětlení. Reflexní prvky v cyklistických šortkách mají většinou podobu potisku nebo paspulky, tedy úzkého proužku všitého do nohavice cyklistických šortek.

Cyklistické šortky nebo cyklistické kalhoty?

Cyklistické šortky jsou typem cyklistických šortek, které jsou speciálně navrženy pro cyklistiku. Mají krátkou nohu, která končí nad kolenem, což umožňuje volné proudění vzduchu v horkých letních dnech. Cyklistické kraťasy jsou vyrobeny z elastických a prodyšných materiálů, které zajišťují pohodlí a chlad při jízdě.

Cyklistické kalhoty jsou naproti tomu dlouhé kalhoty, které jsou také speciálně navrženy pro cyklistiku. Mají dlouhou nohu, která chrání nohy před chladem při jízdě v náročných podmínkách. Cyklistické kalhoty jsou také vyrobeny ze strečových a prodyšných materiálů, ale poskytují dodatečnou ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Závěrem lze říci, že cyklistické šortky jsou nejlepší volbou do léta a teplejšího počasí, naopak cyklistické kalhoty se hodí spíše pro chladnější období nebo náročnější povětrnostní podmínky.

Vyplatí se mít speciální cyklistické šortky?

Ano, vyplatí se mít speciální cyklistické šortky, protože pomáhají předcházet nepohodlí a bolesti při jízdě na kole, zejména na dlouhých cestách. Cyklistické vycpávky, které jsou zabudovány do cyklistických kraťasů, pomáhají absorbovat vibrace a snižují tlak na intimní partie těla, což je důležité zejména při jízdě na nerovném terénu.

Ve srovnání s tradičními sportovními šortkami mají cyklistické šortky speciálně navržené vložky, které poskytují dostatečné odpružení a ochranu při jízdě na kole. Cyklistické kraťasy mají navíc speciální úpravu, která zabraňuje tření a umožňuje volný pohyb při šlapání.

Je však vhodné připomenout, že při výběru cyklistických šortek byste měli věnovat pozornost typu vložky, její tloušťce a hustotě. Pro muže a ženy jsou vložky navrženy mírně odlišně, aby dostatečně chránily intimní části těla a sedací kosti. Vložky vyrobené z materiálů, jako je polyuretanová pěna nebo gel, poskytují skvělé pohodlí a odpružení a zároveň umožňují volné proudění vzduchu.

Celkově se do speciálních cyklistických šortek s vycpávkou vyplatí investovat, protože vás udrží v pohodlí a ochrání vás při jízdě na kole. Stojí za to věnovat pozornost kvalitě vložky a materiálů použitým při výrobě, aby byl zajištěn ten nejlepší zážitek z jízdy na kole.

Nosí cyklisté kalhotky? Měli byste nosit kalhotky pod cyklistické šortky?

Pokud jste začínající cyklista nebo cyklista, jistě si kladete otázku, co si vzít pod cyklistické kraťasy. Jsou nutné kalhotky nebo je lepší se jich vzdát pro samotnou vsadku?

V první řadě stojí za zmínku, že cyklistické šortky samy o sobě fungují jako spodní prádlo. Profesionální kraťasy mají dobře střižený materiál a speciální vložku navrženou tak, aby zajistila pohodlí při jízdě. Díky němu se můžeme na kole volně pohybovat. Ploché švy vložky umístěné na správných místech nedráždí pokožku, na rozdíl od spodního prádla, které se může při jízdě hýbat a zbytečně způsobovat oděrky kůže. Většina vložek v cyklistických šortkách má také antibakteriální vlastnosti, obratně odvádí pot a vlhkost ven, čímž účinně zabraňuje infekcím intimní oblasti a močových cest.

S ohledem na výše uvedené lze s jistotou říci, že jízda v cyklistických šortkách bez spodního prádla je zcela bezpečná a hygienická, pokud dodržíme pár pravidel. Cyklistické kraťasy by se v první řadě měly pravidelně prát, aby se zbavily případných bakterií. Pokud takovou možnost nemáme, vyplatí se vložku alespoň otřít vlhčenými ubrousky pro intimní hygienu.

Nutno ale podotknout, že mnoho žen se zdráhá jezdit v kraťasech, i když se vlastně nemají čeho bát a za co stydět. Laici nevědí, že jdeme bez spodního prádla, protože to prostě není vidět. Na trhu najdete velký výběr tohoto typu volných cyklistických šortek a kraťasů

Pokud přeci jen dáváte přednost jízdě ve spodním prádle a nejste přesvědčeni o střelbě v kraťasech, investujte alespoň do správných sportovních kalhotek. Takové spodní prádlo je vyrobeno z dobře prodyšných a pot odvádějících materiálů.

Jaké jsou nejlepší cyklistické šortky pro muže/ženy?

Na otázku, jaké jsou nejlepší cyklistické šortky pro muže a ženy, neexistuje jedna konkrétní odpověď, protože výběr správného modelu závisí na mnoha faktorech, jako jsou preference, styl jízdy, délka trasy, povětrnostní podmínky a mnoho dalších. Existují však značky a modely, které se těší velké oblibě a uznání například mezi cyklisty Rogelli, kaymaq ,Platnost, Biemme. Důležitý je výběr kraťasů vyrobených z vysoce kvalitních materiálů, přizpůsobených individuálním potřebám a ergonomických, zajišťujících dostatečné odvětrávání, ochranu proti oděrkám a otřesům a pohodlí při jízdě. Za pozornost stojí i detaily, jako jsou šle, gumičky kolem nohavic nebo vsadky, aby bylo zajištěno co nejvyšší pohodlí při dlouhých výletech na kole.

Jak vybrat velikost cyklistických kraťasů?

Výběr správné velikosti cyklistických šortek je zásadní pro pohodlí a efektivitu při jízdě. Zde je několik tipů, jak vybrat správnou velikost:

 1. Zkontrolujte tabulku velikostí: většina výrobců nabízí tabulku velikostí pro své šortky. Najděte své míry a porovnejte je s tabulkou, abyste našli nejlepší velikost.

 2. Zkontrolujte recenze od ostatních uživatelů: Pokud nakupujete šortky online, přečtěte si recenze od ostatních uživatelů, kteří si již produkt zakoupili. Mohou vám poskytnout cenné rady ohledně velikosti.

 3. Vyberte si šortky, které odpovídají vašemu stylu jízdy: Pokud preferujete sportovní polohu, šortky by měly být těsnější a těsnější. Pokud však preferujete volnější cyklistické oblečení, můžete zvolit kraťasy tzv MTB cyklistické šortky.

 4. Zkontrolujte elasticitu materiálu: Cyklistické šortky by měly být pružné a přizpůsobit se vašemu tělu. Zkontrolujte, zda je materiál pružný a přizpůsobí se vašim pohybům.

Pamatujte, že správná velikost kraťasů je klíčem k pohodlí při jízdě. Při provádění výše uvedených kroků byste měli zvolit správnou velikost, která vám poskytne pohodlí a efektivitu při jízdě na kole.

Vyplatí se investovat do dražších cyklistických kraťasů?

Do dražších cyklistických kraťasů se vyplatí investovat, protože bývají vyrobeny z kvalitnějších materiálů, což se promítá do lepší kvality a odolnosti produktu. Díky tomu jsou kraťasy pohodlnější na používání, poskytují lepší podporu svalům a minimalizují riziko oděrek a tření. Dražší cyklistické šortky mají navíc další funkce, jako jsou speciální vložky navržené tak, aby zajistily maximální pohodlí na delší vzdálenosti. Do dražších cyklistických kraťasů se proto vyplatí investovat, zvláště pokud intenzivně jezdíte na kole.

Na závěr, jaké cyklistické šortky vybrat?

Závěrem lze říci, že výběr správných cyklistických šortek je zásadní pro vaše pohodlí a pohodlí při jízdě na kole. Existují dva hlavní typy šortek: s podvazky a bez. Kraťasy s náprsenkou nabízejí lepší podporu a zabraňují posouvání materiálu, takže se budete cítit pohodlně na dlouhých vyjížďkách. Na druhou stranu podvazkové šortky se snadněji nazouvají a svlékají a jsou pohyblivější.

Pozor si dejte také na materiál, ze kterého jsou šortky vyrobeny. Materiál musí být prodyšný, odvádějící vlhkost a odolný proti oděru. Za zmínku stojí také pohodlí elastického pasu a nohavic.

Při výběru správných cyklistických šortek se také vyplatí zvážit vaše potřeby. Amatéři a začátečníci si mohou vybrat kraťasy z nižší cenové kategorie, pro profesionály, kteří na kole tráví hodně času, se vyplatí investovat do kvalitnějších kraťasů.

V neposlední řadě je nejdůležitější, aby výběr kraťasů byl přizpůsoben individuálním potřebám a preferencím a zajistil tak maximální pohodlí při jízdě na kole.

Jak prát cyklistické kraťasy?

Cyklistické šortky by se měly prát v souladu s pokyny výrobce na štítku. Obvykle se doporučuje prát je na 30-40 stupňů Celsia, nejlépe v pračce na program pro jemné tkaniny. Praní by mělo být prováděno odděleně od ostatních oděvů a bez přísad, jako jsou aviváže nebo bělidla.

Šortky nesušte v sušičce, protože vysoké teploty mohou poškodit jejich elasticitu. Místo toho by měly být sušeny na vzduchu, nejlépe ploché, aby nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření.

Po vyprání se také vyplatí postarat se o správné uložení kraťasů, například zavěšením na ramínko nebo uložením do speciálního sáčku. Díky tomu nám budou sloužit delší dobu, zachovají si své vlastnosti a zajistí maximální pohodlí při jízdě na kole.číst dál kolaps