Filtr
× Filtry
Filtry
 • Stav
 • Označit
 • Sortiment
 • Barva
 • Počet článků
 • Počet řetězových řad
 • Komponentní materiál

Internetový obchod s řetězy na kola

Vítejte v internetovém obchodě Mikesport - zde naleznete široký výběr řetězů na kola, které splní i ta nejnáročnější očekávání. Naše nabídka zahrnuje řetězy renomovaných značek, jako jsou Shimano, Sram, Sunrace, Force, Clark's nebo KMC, v různých třídách a určeních, od lehkých a odolných řetězů pro horská kola až po modely věnované silničním kolům. V našem obchodě najdete také speciální řetězy věnované systémům přehazovaček Shimano a Sram a také modely s různým počtem článků, aby řetěz odpovídal požadavkům vašeho kola. Nabízíme produkty za atraktivní ceny a náš odborný personál vám rád poradí s výběrem toho správného řetězu pro vaše kolo. Nákupem u nás si můžete být jisti, že dostanete vysoce kvalitní produkt, který vám zajistí nejen pohodlnou jízdu, ale také dlouhou životnost a spolehlivost.

Typy řetězů na kola

Existuje mnoho typů řetězů na kola a výběr závisí na mnoha faktorech, jako je typ kola, styl jízdy, počet převodů, rozpočet a mnoho dalších. Níže jsou uvedeny některé z nejběžnějších typů řetězů jízdních kol:

 • silniční řetězy - určené pro silniční kola, jsou lehké a poskytují hladkou jízdu.
 • horské řetězy - tyto řetězy jsou odolnější než silniční řetězy a jsou určeny pro použití ve ztížených podmínkách, například při jízdě v horách nebo na nezpevněných cestách.
 • jednorychlostní řetězy - jedná se o řetězy určené pro jízdní kola s jedním převodem, vyznačují se větší odolností a kratší délkou.
 • vícerychlostní řetězy - tyto řetězy jsou určeny pro jízdní kola s více převody, jejich konstrukce umožňuje plynulé a přesné řazení.
 • BMX řetězy - tyto řetězy jsou určeny pro BMX kola, vyznačují se vysokou pevností a odolností proti nárazu.
 • řetězy pro systémy přehazovaček Shimano a Sram - tyto řetězy jsou určeny pro použití se specifickými systémy přehazovačky a jsou navrženy tak, aby zajistily hladký a přesný chod řazení.
 • řetězy na elektrokola - tyto řetězy jsou určeny pro elektrokola, vyznačují se větší odolností a jsou navrženy tak, aby vydržely větší zatížení vyplývající z chodu elektromotoru.

Při výběru řetězu pro vaše kolo se vyplatí věnovat pozornost jeho síle, hmotnosti, délce a kompatibilitě se systémem přehazovačky a typem kola a jízdním stylem.

Jak zjistím, jaký řetěz mám na kole? Jak vybrat řetěz na kolo

Chcete-li zjistit, jaký řetěz máte na svém kole, postupujte takto:

Vyčistěte řetěz - před kontrolou očistěte řetěz od nečistot, prachu a oleje. Použijte k tomu obyčejný hadřík, pokud je řetěz hodně znečištěný, použijte obyčejný benzín, poté uchopte řetěz namočený v benzínu a začněte otáčet klikou proti směru jízdy (převodová kola).Pokud vaše kolo nemá možnost otáčet klikou dozadu (např. pult) nejlepší je otočit kolo vzhůru nohama a poté spustit proces čištění řetězu

Zkontrolujte délku řetězu - Pro kontrolu délky řetězu spočítejte počet článků, tedy spojení mezi po sobě jdoucími články řetězu. Tímto způsobem můžete přesně určit délku řetězu a zkontrolovat, zda je vhodný pro vaše kolo. Pamatujte, že každý řetěz mohl být přizpůsoben vašemu kolu a byl například zkrácen pomocí řezačky řetězu. Vybírejte proto řetěz s nejbližším počtem článků

Dávejte pozor na šířku provázku - Výběr správného řetězu pro vaše kolo závisí mimo jiné na počtu převodů v kazetě. Cyklistická kazeta je sada vzájemně propojených převodů, které umožňují měnit převodový poměr. Správný řetěz by měl mít správnou šířku, aby bylo zajištěno plynulé a přesné řazení. V případě jízdních kol s různým počtem převodů v kazetě se používají řetězy různých šířek, proto je velmi důležité sladit řetěz s počtem převodů v kazetě.

Například řetěz určený pro jednorychlostní kola je širší než řetěz určený pro 11rychlostní kola. U jízdních kol se 7 nebo 8rychlostní kazetou by měl být řetěz široký přibližně 7/32 palce a u jízdních kol s 9 nebo 10rychlostní kazetou by šířka řetězu měla být přibližně 11/128 palce. U jízdních kol s 11rychlostní kazetou je šířka řetězu přibližně 1/8 palce.

Důležité je vždy používat výrobcem doporučený řetěz, který je věnován systému přehazovačky a počtu převodů v kazetě. Příliš úzký nebo příliš široký řetěz může způsobit problémy s plynulým řazením a vést k rychlejšímu opotřebení řetězu i kazety.

Zkontrolujte, zda je řetěz kompatibilní s vaším systémem přehazovačky - každý systém přehazovačky má své vlastní požadavky na řetěz. Řetězy Shimano, SRAM, FORCE, SUNRACE, CLARK'S a KMC jsou ve většině případů kompatibilní a lze je vzájemně používat.

Pozor na šířku řetězu, která by měla odpovídat počtu převodů v kazetě. Příliš úzký nebo příliš široký řetěz může způsobit problémy s plynulým řazením a vést k rychlejšímu opotřebení řetězu i kazety.

Při výměně řetězů Shimano nebo SRAM za řetěz KMC se vyplatí ujistit se, že je vhodný pro náš systém přehazovačky a počet převodů v kazetě

Věnujte pozornost značení na řetězu - výrobci řetězů obvykle označují své produkty čísly nebo písmeny. Tato označení vám pomohou určit, který řetěz je vhodný pro vaše kolo.

Pokud si nejste jisti, který řetěz je vhodný pro vaše kolo, vyplatí se poradit se s námi.

Dobře, mám nový řetěz, ale jak vyměním řetěz na kolo za nový?

Takto by měla vypadat výměna řetězu krok za krokem:

 1. Připravte si nářadí – k výměně řetězu jízdního kola budete potřebovat: nářadí na řetěz, sponu na řetěz. Ujistěte se, že spona řetězu pasuje na váš řetěz!
 2. Před demontáží starého řetězu je nejlepší jej vyfotit, jak prochází přesmykačem na vašem kole. Poté vyjměte starý řetěz - odháknutí starého řetězu vyžaduje použití přerušovače řetězu, pokud řetěz nemá sponu, v takovém případě ji stačí najít, zmáčknout a roztáhnout. Pokud spona chybí, umístěte na místo, kde se má řetěz rozdělit, nástroj, klíč k vysunutí čepu řetězu.
 3. Řezání nového řetězu – nový řetěz musí být ustřižen na správnou délku, aby bylo zajištěno správné napnutí. Jako šablonu k tomu můžete použít starý řetězspočítat počet odkazů. Upozorňujeme, že starý řetěz může být natažený, proto neměřte jeho délku, ale vždy počítejte počet článků. Nový řetěz bude o něco kratší než starý.
 4. Nasaďte nový řetízek – zkontrolujte pořízenou fotografii, abyste jej správně nasadili
 5. Připojte řetěz - nový řetěz by měl být spojen pomocí klipu.
 6. Zkontrolujte napnutí řetězu - Po instalaci nového řetězu zkontrolujte jeho napnutí. Napnutí by mělo být takové, aby řetěz nebyl ani příliš volný, ani příliš napnutý.

  Chcete-li zkontrolovat, zda nový řetěz jízdního kola není příliš krátký na kole s přehazovačkami nasaďte řetěz na největší převodník vzadu a nejmenší převodník vpředu - optimální uspořádání je, když spodní kolo přehazovačky směřuje dolů. Pokud směřuje k zadnímu kolu, je řetěz příliš dlouhý. Pokud směřuje dopředu, pak je řetěz příliš krátký

  Chcete-li zkontrolovat, zda nový řetěz jízdního kola není příliš dlouhý - na kole s přehazovačkou nasaďte řetěz na nejmenší převodník vzadu a největší převodník vpředu. Optimální uspořádání je takové, aby malý čep směřoval k zadnímu kolu nebo dolů. Když směřuje dopředu, je vedení řetězu příliš napnuté a řetěz je příliš krátký.

  Když je řetěz příliš dlouhý, zkrátíme ho o pár článků. Nezapomeňte zkracovat postupně.

 7. Udělejte si řidičský test - po výměně řetězu se vždy vyplatí provést jízdní zkoušku, abyste se ujistili, že je vše v pořádku

Jak pečovat o řetěz na kolo?

Péče o řetěz jízdního kola je zásadní pro udržení jeho účinnosti a prodloužení jeho životnosti. Zde je několik tipů pro péči o řetěz jízdního kola:

 1. Čištění - řetěz by měl být pravidelně čištěn, aby se odstranily nečistoty a jiné nečistoty. To lze provést pomocí speciálního čističe řetězu nebo umytím řetězu měkkým hadříkem namočeným v benzínu. Po vyčištění řetěz důkladně vysušte.

 2. Mazání - řetěz jízdního kola by měl být pravidelně mazán, aby se minimalizovalo tření mezi články a zabránilo se jeho rychlému opotřebení. K mazání řetězu jízdního kola používejte speciální olej na řetěz nebo mazivo na řetěz. Dávejte pozor, abyste nepoužili příliš mnoho oleje, protože to může způsobit usazování nečistot a nečistot.

 3. Napětí - řetěz by měly být správně napnuty, aby bylo zajištěno hladké a bezproblémové řazení. Napnutí řetězu je třeba pravidelně kontrolovat.

 4. Výměna - řetěz na kolo měla by být pravidelně vyměňována, když se začne opotřebovávat. Opotřebený řetěz může vést k rychlejšímu opotřebení kazety a řetězových kol.

 5. Vyhýbání se přepětí - vyvarujte se přetěžování řetězu, protože to způsobuje jeho rychlé opotřebení. Vyhněte se jízdě na nízké převodové stupně a přetěžování řetězu při jízdě do kopce.

 6. Ochrana proti povětrnostním vlivům - řetěz jízdního kola by měl být chráněn před vlhkostí, deštěm a nečistotami, které mohou urychlit jeho opotřebení. Ujistěte se, že je kolo skladováno na suchém místě a chraňte řetěz před vlhkostí speciálními kryty nebo chrániči.

Péče o řetěz na kolo je zásadní pro jeho udržení v dobrém provozním stavu a prodloužení jeho životnosti. Dodržování výše uvedených rad pomůže udržet váš řetěz v dobrém stavu, což přispěje k bezproblémové a bezpečné jízdě na kole.

Díky širokému výběru produktů a konkurenčním cenám je internetový obchod Mikesport ideálním místem pro každého cyklistického nadšence, který hledá ten správný řetěz pro své kolo.

číst dál kolaps