Obchod není aktivní a není možné provádět objednávky. ×
Filtr
× Filtry
Filtry
  • Stav
  • Označit
  • Sortiment
  • Velikost
  • Pohlaví
  • Barva
  • Voděodolný
  • Stupnice tuhosti
  • Druh obuvi
  • Lacing

Čím se liší silniční/cyklistické boty od běžné sportovní obuvi nebo MTB cyklistické obuvi

Silniční cyklistická obuv je obuv speciálně navržená pro silniční cyklisty. Jsou vybaveny speciálními přezkami nebo šněrovacím systémem, který umožňuje přizpůsobení boty noze a zajišťuje pohodlí a bezpečnost při jízdě. V podrážce cyklistických bot naleznete speciální otvory, které umožňují instalaci tzv. prahů, tedy prvků, které umožňují pevné a stabilní uchycení / spojení boty s pedály. To umožňuje jezdci efektivněji přenášet sílu z nohou do pedálů, což umožňuje lepší efektivitu jízdy.

Prahové hodnoty pro cyklistické boty - click systém

Každý výrobce pedálů na kolo má svůj vlastní systém pedálů bez klipu, nejoblíbenější v silniční/cyklistické obuvi je SHIMANO SPD SL, existují i ​​další LOOK, SPEEDPLAY, TIME atd.

Jaké dírky má podrážka silniční cyklistické obuvi?

Aniž bychom zacházeli do detailů jednotlivých zacvakávacích systémů, podrážka v silniční/cyklistické obuvi může mít 2 nebo 4 otvory, kam můžeme namontovat prahy z MTB bot (kovové), obvykle je tato možnost u levných modelů silničních a cyklistických bot, popř. Samozřejmě u takových modelů jsou také 3 otvory v linii trojúhelníku, tj. systém, který je přítomen ve všech silničních a cyklistických botách, umožňuje instalaci prahů pro pedály silničních kol, takové prahy jsou vyrobeny z plastu.

Zde je důležitá věc, kterou je třeba mít na paměti. Nechodíme v silniční cyklistické obuvi. Zatímco u turistické cyklistické obuvi nebo MTB cykloobuv pro horskou cyklistiku jsou prahy kovové a skryté v podrážce, prahy u silniční cyklistické obuvi jsou prvkem, na kterém při chůzi stojíme a jsou vyrobeny, jak jsme již zmínili. z plastu, což znamená, že při chůzi po asfaltu se velmi rychle opotřebovávají. Proto se vyplatí do silniční cyklistické obuvi zakoupit speciální překryvy prahů, které prahy ochrání a prodlouží jejich životnost.

Konstrukce silniční cyklistické obuvi - cyklistická obuv

Silniční cyklistické boty vyrobené z lehkých a prodyšných materiálů, které zajišťují pohodlí při jízdě. Mnoho modelů má také zesílení na špičce a patě pro větší odolnost a ochranu před zraněním. Pokud jste profesionální cyklista nebo jen rádi jezdíte na kole, mohou být pro vás silniční cyklistické boty ideální volbou.

Silniční boty jsou vyrobeny z lehkých a prodyšných materiálů, které zajišťují pohodlí při jízdě. Mnoho modelů má také zesílení na špičce a patě pro větší odolnost a ochranu před zraněním.

Pokud jste profesionální cyklista nebo jen rádi jezdíte na kole, silniční cyklistické boty jsou pro vás perfektní volbou. Díky nim bude vaše jízda efektivnější a na kole se budete cítit pohodlně a bezpečně. Do kvalitních silničních bot se vyplatí investovat, protože mohou výrazně ovlivnit váš výkon a jízdní komfort. Před nákupem stojí za to porovnat různé modely a názory ostatních cyklistů, abyste si vybrali ten nejlepší produkt pro sebe.

číst dál kolaps