Filtr
× Filtry
Filtry
  • Stav
  • Označit
  • Sortiment
  • Velikost
  • Pohlaví
  • Barva
  • Systém MIPS

Cyklistické helmy s MIPS – jak fungují?

Cyklistické přilby jsou jednou z nejdůležitějších součástí výbavy každého cyklisty. Jejich úkolem je chránit hlavu před zraněním v případě nehody. Výběr správné přilby však může být obtížný úkol, protože na trhu existuje mnoho různých modelů a technologií, které ovlivňují jejich kvalitu a úroveň ochrany.

V internetovém obchodě MikeSPORT nabízíme široký výběr cyklistických přilebs technologií MIPSkterý je považován za jeden z nejlepších a nejmodernějších způsobů ochrany hlavy před úrazy. Tato technologie umožňuje, aby se hlava uvnitř helmy pohybovala vícesměrně, čímž se snižuje riziko poškození mozku v případě nárazu do zadní části hlavy.

V naší nabídce najdete mnoho různých modelů cyklistických přileb s technologií MIPS, přizpůsobených různým typům jízdy a estetickým preferencím. Každý z nich byl pečlivě navržen a vyroben z nejkvalitnějších materiálů, aby byla zajištěna optimální úroveň ochrany a pohodlí. Zveme vás, abyste se seznámili s naší nabídkou a vybrali si přilbu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Co je MIPS?

MIPS je technologie, která zvyšuje bezpečnost cyklistických a jiných sportovních přileb. Tato zkratka znamená Multi-directional Impact Protection System. Tato technologie byla vyvinuta k ochraně mozku před šokovými poraněními.

MIPS je systém skládající se z vrstvy s nízkým třením integrované do helmy. Tato vrstva umožňuje mírný pohyb hlavy uvnitř helmy v případě nárazu pod úhlem, což má minimalizovat rotační síly vyvíjené na mozek. Tím se výrazně snižuje riziko poškození mozku.

Každá helma MIPS je dodávána s další vrstvou ochrany, která neovlivňuje hmotnost helmy ani ventilaci. Tato vrstva je navržena individuálně pro každý model helmy, aby bylo zajištěno dokonalé padnutí.

Technologie MIPS je dostupná v různých variantách pro různé druhy sportovních aktivit, jako je silniční cyklistika, MTB a snowboarding. MIPS je integrován do helmy a nevyžaduje samostatnou instalaci ani údržbu.

Studie ukazují, že přilby MIPS nabízejí vyšší úroveň ochrany než tradiční přilby. Proto stále více renomovaných značek přileb volí ve svých produktech použití této technologie.

Jak MIPS funguje?

Systém MIPS funguje tak, že do helmy vnáší další vrstvu, která umožňuje určitou volnost pohybu mezi hlavou a helmou. Tato vrstva je vložena mezi vložku přilby a vnější skořepinu. Když dojde k nárazu, tato vnější vrstva helmy se otáčí nezávisle na hlavě, což umožňuje rozptýlení nárazových sil a snížení rotačních sil přenášených do mozku, což následně minimalizuje riziko poranění mozku.

Tento systém byl navržen tak, aby napodoboval přirozený ochranný systém mozku, kterým je mozkomíšní mok. Tato tekutina umožňuje určitou volnost pohybu mozku uvnitř lebky, poskytuje tlumení nárazů a minimalizuje riziko poranění mozku.

V závislosti na modelu mohou helmy s technologií MIPS obsahovat variace této ochranné vrstvy, aby lépe reagovaly na různé typy nárazů a zamýšlené aplikace, jako jsou helmy na silniční kolo, helmy na MTB, lyžařské a snowboardové helmy, motocyklové helmy a mnoho dalších.

Která cyklistická helma s MIPS? Co si vybrat?

V našem internetovém obchodě Mikesport nabízíme široký výběr cyklistických přileb s technologií MIPS, která zvyšuje bezpečnost při jízdě na kole. Nabízíme dámské cyklistické přilby, MTB přilby a silniční přilby, aby si každý našel model vyhovující jeho stylu jízdy. Námi nabízené cyklistické přilby jsou GIRO, BELL, LAZER, FORCE, 661 a 100%. V našem sortimentu naleznete mnoho modelů přileb s technologií MIPS, např. GIRO ISODE, dětská přilba GIRO SCAMP, juniorská cyklistická přilba GIRO HALE, LAZER CHIRU, LAZER COYOTE, BELL NOMAD, BELL DRAFT, dětská přilba Sidetrack, Bell Avenue, GIRO Fixture, městská přilba GIRO CORMICK, dámská přilba GIRO VASONA, celoobličejová přilba 100% AIRCRAFT CARBON, časovaná přilba GIRO AEROHEAD, celoobličejová přilba BELL SUPER DH, celoobličejová přilba BELL SUPER AIR R a cyklistická přilba FORCE NEO a GIRO RADIX . Všechny přilby jsou vybaveny systémem MIPS, který účinně snižuje sílu nárazu při nehodách a poskytuje vyšší úroveň ochrany. Naše řada cyklistických helem s technologií MIPS je skvělou volbou pro ty, kteří oceňují bezpečnost při jízdě na kole.

Jaká je nejbezpečnější cyklistická helma?

Neexistuje žádná konkrétní cyklistická přilba, která by byla považována za nejbezpečnější. Bezpečnost závisí na mnoha faktorech, jako je kvalita helmy, její přizpůsobení hlavě, způsob jízdy, povětrnostní podmínky a mnoho dalších.

Cyklistické přilby s technologií MIPS (Multiple Impact Protection System) jsou však široce uznávány jako jedna z nejbezpečnějších přileb na trhu. Technologie MIPS, založená na dvouvrstvém systému, pomáhá chránit před rotačními silami vznikajícími při bočních nárazech, takže může snížit riziko vážných poranění mozku.

Při výběru nejlepší cyklistické přilby pro vás je nakonec třeba vzít v úvahu několik faktorů, jako je typ jízdy, styl přilby, střih, barva a další. To vše ovlivňuje konečný výběr přilby, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Jakou značku koupit cyklistickou helmu?

Nákup cyklistické přilby je velmi důležité rozhodnutí z hlediska bezpečnosti při jízdě. Na trhu je mnoho značek nabízejících cyklistické přilby, ale nejdůležitější je vybrat si takovou, která má příslušné certifikáty a splňuje bezpečnostní normy.

Z oblíbených a renomovaných značek cyklistických helem stojí za zmínku značky GIRO, Bell, Lazer, Alpina, Uvex, KASK, Rogelli a FORCE. Každá z těchto značek nabízí mnoho modelů cyklistických helem, přizpůsobených různým jízdním stylům a potřebám uživatelů.

Při výběru cyklistické přilby však pamatujte na to, že nejlepší bude ta, která vám dokonale sedne na hlavu, poskytne správnou úroveň ochrany a pohodlí při nošení. Před nákupem se vyplatí pečlivě změřit hlavu a vybrat helmu se správnou velikostí a upravit ji pomocí dostupných úprav.

V naší nabídce naleznete i další cyklistické přilby určené pro:

a

 

číst dál kolaps