Filtr
× Filtry
Filtry
  • Stav
  • Označit
  • Sortiment
  • Barva rámu
  • Objektivy

Polarizované cyklistické brýle

Jste během tréninku zmateni sluncem? Budete potřebovat správné cyklistické brýle. Polarizované brýle jsou nejlepší volbou pro sportovce. Uživatelské recenze potvrzují, že jízda v nich poskytuje vynikající viditelnost. Polarizované brýle omezují odlesky, takže dokonale vidíte i za jasného slunečního světla. Polarizované cyklistické brýle vám nejen ulehčí jízdu, ale také ochrání vaše oči před škodlivým zářením. V našem sortimentu určitě najdete ty správné sluneční brýle pro vaše kolo. Polarizační brýle, které nabízíme, jsou vysoce kvalitní cyklistické doplňky, které lze díky dostupnosti mnoha atraktivních designů snadno přizpůsobit vašemu stylu.

Jak funguje polarizace s brýlemi?

Polarizační brýle mají čočky potažené filtrem. Existuje vertikální a horizontální polarizace, která souvisí s rovinou, ve které procházejí paprsky světla. Čočky s filtrem pohlcují světelné vlny odražené horizontálně, např. od silnice, sněhu, hladiny jezera. Osoba, která nosí polarizační dioptrické brýle, si všimne, že zachycením vertikálně promítaných paprsků očima je viděný obraz jasnější. Přestože běžné sluneční čočky slunce méně oslňují, neomezují vlny dopadající na oči a nemění barvy pozorovaných objektů. Polarizační čočky blokují odlesky, ale nemění barvy, které vidíte.

Sportovní polarizační brýle

Sportovní polarizační brýle jsou velmi oblíbené mezi fyzicky aktivními lidmi. Bez ohledu na to, zda je vaší vášní běh, horská turistika, lyžování nebo cyklistika, ničím nerušený výhled do terénu zvyšuje pohodlí a bezpečnost. Polarizační sportovní brýle ocení i rybáři, protože dívat se po mnoho hodin na vodní hladinu odrážející sluneční paprsky je pro zrak velmi únavné. Tento typ ochrany očí se doporučuje lidem, kteří tráví hodně času za volantem. Řidič, kterého neoslňují odrazy a světlo odrážející se od mokré nebo zasněžené vozovky, je soustředěný, díky čemuž je cesta bezpečnější pro cestující i ostatní účastníky silničního provozu.

Polarizační brýle pro cyklisty

Cyklistické brýle s filtrem zlepšují jízdní komfort tím, že pohlcují světelné vlny odražené od rovných povrchů. Sportování je mnohem zábavnější, když se nemusíte bát unavených očí, slzení a podráždění očí. Polarizační sportovní brýle, i když se jim říká cyklistické, se skvěle hodí i na jiné aktivity. Některé modely jsou dodávány se zádržným popruhem, což je užitečné například pro lidi, kteří je používají při plavání nebo na sjezdovce. Cyklistické polarizační brýle mají často design, který ladí jak pro muže, tak pro ženy. Některé modely mají konstrukci, která umožňuje výměnu skel v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách a individuálních potřebách.

Polarizační sluneční brýle

Polarizační čočky ve slunečních brýlích nejsou pouze ochranou před UVA, UVB a UVC zářením. Filtr v nich použitý pohlcuje reflexy a oslnění a světlo dopadající do očí postrádá horizontálně odražené paprsky, které unavují zrak a ztěžují vidění. Polarizační brýle s čočkami jsou k dispozici na prodej:

  • šedá a zelená - univerzální,

  • měděná a hnědá - zdůrazňující barvy v odstínech červené,

  • žlutá - rozjasní obraz a zvýší kontrast.

Dioptrické brýle s polarizačním filtrem

Pokud musíte používat korekční brýle, pravděpodobně si nemůžete dovolit sluneční brýle. Ostré světlo a odražené odrazy unavují zrak a znesnadňují zaostření na pozorované předměty. Pokud zvolíte polarizační korekční brýle, nebudete muset slevit z ochrany očí před slunečními paprsky. Díky použitým filtrům můžete zkombinovat korigované vidění s ochranou před světelnými vlnami a zvýšit tak svou bezpečnost na silnici, cyklostezce nebo sjezdovce.číst dál kolaps